Prancūzijoje, Lietuvoje, Airijoje, Anglijoje, Vokietijoje ir Šveicarijoje žinomas kaip talentingas pianistas, Mantautas Katinas pelnė klausytojų palankumą ir jam dalyvaujant šiuolaikiniuose multidisciplininiuose sumanymuose – derinant muziką su daile, poezija, literatūra ir teatru.

 

2010 m. M. Katinas laimėjo pirmąją vietą bei specialųjį „Philomuses“ asociacijos apdovanojimą tarptautiniame „Ile de France“ pianistų konkurse. Jo susidomėjimas įvairiomis meno formomis ir žanrais paskatino įsitraukti į žinomos prancūzų pianistės Chantal Stigliani inicijuotus projektus, kuriuose dalyvavo Paryžiaus aktorė ir režisierė Emilie Chevrillon, dailininkė Camille Chevrillon ir kt.

 

Pastaraisiais metais M. Katinas kviečiamas į festivalius bei kitus menų renginius Prancūzijoje, taip pat į „Philomuses“ asociacijos rengiamus rečitalius Paryžiuje. Jo koncertai sulaukia aukšto publikos įvertinimo ir kitose Europos valstybėse.

 

Vilniuje gimusio M. Katino gabumai muzikai atsiskleidė ankstyvoje vaikystėje. Besimokydamas Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykloje pianistės Natalijos Kosenko klasėje dar mažas būdamas surengė pirmąjį rečitalį. Vėliau pelnė laureato vardą respublikiniuose ir tarptautiniuose vaikų bei jaunimo pianistų konkursuose (Lietuvoje, Ukrainoje, Prancūzijoje, Estijoje). Nuo 13-os metų jis koncertuoja su orkestrais. Iš reikšmingesnių pasirodymų paminėtini J. S. Bacho, J. Haidno, W. A. Mocarto bei S. Rachmaninovo koncertai. M. Katinas bendradarbiavo su dirigentais Sauliumi Sondeckiu, Josefu Walnigu, Donatu Katkumi ir kt. bei su Lietuvos kameriniu, Lietuvos nacionaliniu simfoniniu ir Vilniaus Šv. Kristoforo orkestrais.

 

Baigęs Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokyklą pas pianistą Juozą Rimtenį Šimulyną bei Lietuvos muzikos ir teatro akademiją pas prof. Gražiną Ručytę Landsbergienę ir prof. Veroniką Vitaitę, M. Katinas tęsė studijas Karališkojoje muzikos akademijoje Londone, kur 2009 m. įgijo magistro laipsnį. Čia jis studijavo pas žymią pianistę ir pedagogę Sulamitą Aronovsky, kuri tebevadovauja jam iki šiol. Jo muzikiniam ugdymui įtakos turėjo ir pianistai Vladimiras Krainevas bei Aldona Dvarionaitė

 

M. Katino repertuare – daugelio kompozitorių kūriniai, bet ypatingą vietą užima N. Metnerio ir F. Listo kūryba. Pianistas ryškiai save atskleidė ir kamerinės muzikos žanre, ypač atliekant F. Šuberto ir F. Šumano dainų ciklus bei kitą repertuarą su dainininkais Juozu Malikoniu, Joana Gedmintaite, Raminta Vaicekauskaite, Ignu Misiūra, Mindaugu Zimkum, fleitininku Vyteniu Gursčiu ir kt.

200111_0096tjb.jpg

Algirdo Rakausko nuotrauka